CPD SIGNATURES lipiec 2011 – relacja

Drugi international fashion trade show CPD SIGNATURES w Düsseldorfie (23-25 lipca 2011) według organizatorów spełnił oczekiwania. Targi odwiedziło ponad 13 tysięcy gości.
Z pozytywnym przyjęciem spotkał się nowy porządek targów – pierwszym dniem targów była sobota. Innym elementem pozytywnie ocenionym zarówno przez wystawców, jak i organizatorów, były pewne zmiany w formule targów, polegające na wyraźniejszym oddzieleniu poszczególnych segmentów mody i optymalnym rozmieszczeniu w nich stoisk. Firmy odzieżowe prezentowały swoje kolekcje w hali numer 13, w ramach segmentów: SUPERIORS, MOODS, STYLES i COMPLEMENTS.
Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się pokaz najnowszej kolekcji wiosna/lato 2012 „vanitas flowers” znanego projektanta Dawida Tomaszewskiego, niewątpliwej gwiazdy CPD SIGNATURES.

Licznie reprezentowani byli przedsiębiorcy z Polski. Łącznie wystawiało się kilkunastu projektantów i firm odzieżowych: Aga Pou, Aleksandra Kmiecik, Monika Jaworska z Krakowa, Zofia Borkowska (ZOJKA) oraz, już po raz kolejny, Zuzanna Bartecka (ZUZA BART), Renata Kill-Kentel (STUDIO ART) z Wrocławia i firma odzieżowa Desperado London.
W segmencie mody STYLES swoje kolekcje prezentowała zielonogórska firma Jaskar, specjalizująca się w produkcji odzieży damskiej z dzianin, lnu i tkanin naturalnych.

Następna edycja CPD SIGNATURES odbędzie się w dniach 4 – 6 lutego 2012 roku.